Labākie modeļi?

Viss, kas Jūs interesē par teleskopu tehniskajiem rādītājiem

Labākie modeļi?

Postby valdis » 09 Nov 2006, 01:26

Kādi jūsuprāt ir paši populārākie modeļi?
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby janis » 14 Nov 2006, 12:12

Manuprāt 8" dobsons.Tas ir nepārspējams deepsky "lielgabals".
janis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 5
Joined: 09 Nov 2006, 01:59
Location: Rīga

Postby hmmzis » 22 Jan 2007, 12:33

Hmm, labaakais modelis...

Manupraat, vislabaakais ir tas, kursh visvairaak dabuu savaakt zvaigznju gaismu, tas ir, ar kuru visvairaak tiek noveerots.
Vai tas buutu kaads parasts 60 vai 80mm refraktors, jau mineetais 8" dobs vai 36" StarMasters, galvenais ir lietotaaja veelmes un veeleeshanaas kraameeties ar agregaatiem :).
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby valdis » 24 Jan 2007, 17:15

hmmzis wrote:Hmm, labaakais modelis...

Manupraat, vislabaakais ir tas, kursh visvairaak dabuu savaakt zvaigznju gaismu, tas ir, ar kuru visvairaak tiek noveerots.
Vai tas buutu kaads parasts 60 vai 80mm refraktors, jau mineetais 8" dobs vai 36" StarMasters, galvenais ir lietotaaja veelmes un veeleeshanaas kraameeties ar agregaatiem :).


Vairumā piekrītu. Tikai viena lieta - labākais, pēc kādas shēmas. To varētu iedalīt galvenajās kategorijās:

-) pēc gaismas savākšanas spēka
-) pēc kompaktuma (mazākiem teleskopiem - lētāks montējums vajadzīgs)
-) pēc izmaksām
-) pēc optikas kvalitātes (lieki runāt par starpību starp ņūtoniem un RC, tiesa cenu ziņā arī vairāk kā 10x starpība vismaz)
-) pēc viegluma pakāpes (milzīgs darbs būtu to 36" ņūtonu katru reizi centrēt :) )

Varbūt vēl kaut ko piemirsu pieminēt :?
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby hmmzis » 25 Jan 2007, 11:03

Taisniiba, vieniigi, ka katram cilveekam buus savaadaaks sho kriteeriju izkaartojums (peec to svariiguma). Peec taa tad arii veidosies vinja "ideaalaa" teleskopa priekshstats.

Piem. Pilseetnieks, kas dziivo dziivoklii driizaak izveeleesies kaadu kompaktaaku agregaatu, lai vareetu vieglaak panjemt liidzi uz noveerojumu sesijaam aarpus pilseetas, kur debesis ir tumshaakas. Liidz ar to vinjam labaakais teleskops buus kaads neliea izmeera refraktors, Achro, APO vai superAPO, tas jau buus atkariigs no cilveeka macinja biezuma. Nu vel varbuut kaads neliels njuutons. Turpetim ja shis cilveeks nopirktu to pashu 8" - 12" dobu, tad diezvai vinjam gribeetos paaraak biezhi vinju staipiit pa kaapneem augshaa/lejaa, stumdiit, biidiit bagazhniekaa vai salonaa un vel katru reizi kolimeet.
Liidz ar to, lai arii tas dobs savaaktu vairaak gaismas un speetu paraadiit vairaak, vijsh netiktu tik daudz izmantots kaa tas saliidzinoshi nelielais refraktors, ko viegli var pakjert vienaa rokaa vai ielikt mugursomaa un kaut ar sab.trans. doties uz noveerojumu vietu.

Toties taadam, kaa man, portabilitaate iipashi nesatrauc, bet laikam ar neko lielaaku par 10" vai 12" nu nekaadi negribeetos kraameeties (liela optika = daudz stikls = smags pasaakums, bet mugura nav taa labaakaa).

Savukaart cilveekam ar savu maaju un zemes gabalu zem tumshaam debesiim, kam vel varbuut ir iespeeja to trubu ielikt savaa obesrvatorijaa uz pastaaviiga stiprinaajuma - padod tik apertuuru, pa lielu nebuus :D.


P.S. Optisko kvalitaati nenosaka optiskaa sheema, bet gan cik labi ir nostraadaatas visas optiskaas virsmas. Labi uztaisiits njuutonieks buus jebkuraa gadiijumaa labaaks par slikti uztaisiitu RC ;).
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby valdis » 25 Jan 2007, 12:22

Plus arī jāņem vērā ko īsti vēlies novērot - ja mēnesi, planētas, tad labāka ir augstāka atveres proporcija, bet ja Galaktikas, Miglājus un Zvaigžņu kopas, tad labāk ir pat zemāku atveres proporciju. Ja gribi nodarboties ar astrofotogrāfēšanu tad vajag labi apstrādātu spoguļa (ar labu wavefront rādītāju) vai lēcas (ED, APO, NA, utt.) materiālu, citādi bildes var būt neasas. Bet ja vēlies atklāt jaunus objektus, tad nekas cits neatliks, ka pirkt vai nu lietu reflektoru vai lielu katadioptriķi :) .... Man pašam piemēram gribētos lielu reflektoru uz ekvatoriālā montējuma, kaut kur pie 16-20" uz GM4000 vai Paramount montējuma, vai kaut kā tāda. Gribās pētīt augstas magnitūdas (ap 13.,14.,15.) komētas un asteroīdus 8)
Last edited by Reist on 25 Jan 2007, 14:53, edited 1 time in total.
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby janis » 25 Jan 2007, 14:49

Mans sapnis ir astrofotogrāfēšana. Lai to sasniegtu esmu izraudzijis Takahashi FSQ-106. Manuprāt, tas ir sava klasē pats labakais modelis un bildes arī ir satriecoši labas. Protams, kad ari attiecigi ir vajadzigs labs, stabils montējums un arī laba CCD kamera (Sbig STL11000). :)
janis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 5
Joined: 09 Nov 2006, 01:59
Location: Rīga

Postby hmmzis » 25 Jan 2007, 20:55

Es laikam arii esmu vairaak spogulju tipinjsh :D. Tie Taki un TV ir ljoti labi un forshi, tikai es kautkaa nevaru sev attaisnot 4k$+shippings par 106mm OTA, ja par to pashu naudinju jau sanaak 15" Obsession, godiiguma labad jaapiemin, ka neesmu vel kritis uz astrofoto, labaak patiik pa taisno acii uzsuukt tos fototnus ;).

Mans sapnis liidz ar to buutu kaads 25"- 30" Obsession vai Starmaster ar ko mediit visus Palomara globus, Hiksona, Arp, Abel u.c. galaktikas. Vel klaat servo kakji ar ArgoNavis un to visu zem tumshaam debesiim pastaaviigaa observatorijaa - paradiize zemsvirsuu :D. Tas gan arii attieciigi maksaatu vismaz kaadus 50k$...
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Postby valdis » 25 Jan 2007, 22:24

hmmzi, es gribēju pajautāt, cik tavuprāt būtu viegli izsekot līdzi debess objektiem ar lieliem (sākot ar 20 collām) dobsoniem pie palielinājuma virs 200x?
Valdis Bumburs
Tirdzniecības vadītājs

Tel.: +371 67367066
Mob.: +371 28348174
E-pasts: info@teleskopi.lv

Skype: teleskopi.lv
Facebook: facebook.com/teleskopi.lv
Youtube: Teleskopi.lv
Twitter: teleskopi_lv
Image
User avatar
valdis
Foruma uzraugs
Foruma uzraugs
 
Posts: 243
Joined: 09 Nov 2006, 00:44
Location: Makstenieki, Garkalnes novads

Postby hmmzis » 26 Jan 2007, 11:31

Ar roku vareetu buut pagruuti, bet prakse dara meistaru. Ir cilveeki kas arii 40" dobus operee bez sekoshanas mehaanismiem.
Es gan laikam tik liels mazohists neesmu :lol:, taapeec arii ja kaadreiz tikshu pie tik daudz $$$ ka vereeshu panjemt kaadu 30" Obsession, tad vinjam noteikti naaks klaat ServoCat ar ArgoNavis (motorizeets dobs ar visu objektu datu baazi un sekoshanu).
Mazaakiem dobiem ir Roundtable platformas uz kuraam var shamos stuteet un ieguut sekoshanu, bet neesmu skatiijies vai shiem ir arii prieksh lielajiem dobiem kautkas.
hmmzis
Baltais punduris
Baltais punduris
 
Posts: 209
Joined: 16 Dec 2008, 19:57

Next

Return to Tehniskā puse

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron