Filmas Arrival un Passengers

Vieta, kur apsriest grāmatas, filmas, komiksus un citus izteiksmes līdzekļus, kuros ir skarta astronomija un tai tuvās tēmas.

Filmas Arrival un Passengers

Postby Sandis » 04 Mar 2017, 12:52

Neapspriežot saturu, jāsaka, ka vizuāli, pēc Arrival depresīvās pelēcības, Passengers ir fantastisks estētisks baudījums. Ieteicama visiem zvaigžņoto debesu cienītājiem.
p.s. Galaktiskās ainavas tik labas nav redzētas kopš multfilmas Valle :)
p.s.s. sižets arī līdzīgs :)
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: Filmas Arrival un Passengers

Postby nelabojams » 07 Mar 2017, 10:51

Pilnībā pievienojos viedoklim par Passengers.
Vienīgi zinātniskās precizitātes mīļotājiem beigās reaktora masas nosviešanas aina, kam vajadzēja būt filmas kulminācijai, bija pārspīlēta un nepārliecinoša. Tomēr tas maz ietekmē filmas kopējo vērtību.
Arrival neesmu redzējis.
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: Filmas Arrival un Passengers

Postby Redaktors » 07 Mar 2017, 11:40

Man šķiet, ka tās ir savā ziņā nesalīdzināmas filmas. Katra laba savā žanrā.

Personīgi man Arrival ĻOTI patika savas idejas dēļ. Tā nav tipiska izklaides filma.

Savukār Passenger ir jauka izklaidējoša filma ar skaistiem skatiem.
Redaktors
Sarkanais punduris
Sarkanais punduris
 
Posts: 396
Joined: 04 Sep 2008, 10:14

Re: Filmas Arrival un Passengers

Postby makita » 09 Mar 2017, 11:17

"Arrival" pat īsti neuztveru kā filmu par kosmosu, bet gan kā simbolisku vēstījumu par komunikācijas jautājumiem. Manuprāt, ja filmētu mazāk vērienīgi, tas varētu būt tas pats stāsts, piemēram, Amazones džungļos kontaktējoties ar nezināmu cilti.
"Pasažieros", man šķiet, viss bija labi līdz mirklim kodolreaktora(?) telpā, kad sākās stlistiski pilnīgi cits, pārspīlēts blokbāsterekšenpekšen.
Bresser Astro binoklis 20x80 un var iet skatīties zvaigznēs, kur vien sirds vēlas.
User avatar
makita
Miglājs
Miglājs
 
Posts: 26
Joined: 24 Nov 2013, 18:38

Re: Filmas Arrival un Passengers

Postby nelabojams » 10 Mar 2017, 12:59

Jap, sameklēju un noskatījos Arrival - patika. Pievienojos makita viedoklim gan par vienu filmu, gan par otru. Passengers no labas filmas taptu par ļoti labu, ja nebūtu tās beigu stulbības. Bet nu amīši laikam citādi nespētu šo filmu uztvert.
Cica starpā, man mazliet iestrēga "Marsietis" - grāmata bija super; man uzdāvināja pērn uz Jāņiem un līdz rītam jau biju gandrīz izrāvis cauri :D. Kamēr filma ir politkorektuma un cenzūras nolaizīts čupačupss. T.i., filma it kā nav draņķīga, bet pilnīgi nobāl, ja papriekš grāmata lasīta.
Ja Zeme tiešām būtu plakana, kaķi jau sen visu no tās būtu nometuši lejā.
User avatar
nelabojams
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 180
Joined: 02 Nov 2008, 12:41
Location: Naukšēnu novads, Ķoņu pagasts

Re: Filmas Arrival un Passengers

Postby Sandis » 11 Mar 2017, 09:58

Runājot par ideju, var noskatīties filmu "Solace". Tā gan nav zinātniskā fantastika, bet detektīvs. Ideja, manā uztverē, līdzīga, tikai tuvāka dzīves īstenībai.
Sandis
Brūnais punduris
Brūnais punduris
 
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2008, 21:49
Location: Pierīga

Re: Filmas Arrival un Passengers

Postby kobalts » 11 Mar 2017, 14:54

Nu jā, vispār jau gadus 20 neskatos ''zinfant'' filmas (ar un bez z) -/nelbojams/ pieminētā techniskā absurda dēļ.
Bet rosība ap šitiem diviem kukaiņiem izaicināja arī mani pierāpot tuvāk ažiotāžas sakurtajam ugunskuram.
Noskatijos abas, Arrival -ar grūtbām. Pārāk samudžināts, garlaicīgs, trafarets -neviennozīmīgi vērtējams sižets. Sliktie, stulbie militāristi pret ar pārdabiskām spējām apveltītajiem ''labajiem'' bla,bla,bla utt... Ne priekš manis!
Turpretīm Passengers noskatijos ar diezgan lielu aizrautību! Vismaz neaizsnaudos, kā ar iepriekšējo.
Personīgi mani aizkustināja epiloga atslēgas frāze ''šeit un tagad'' (lat. hic et nunc)
-Visīsākais subjekta un laiktelpas attiecību raksturojums -kas filozofijā urbināts jau simtiem gadu (nezkādēļ šodien piemirsts). -Normāla cilvēka spēja novērtēt mirkļa burvību! Itkā jau visiem sen zināmā buddistu gudrība.
Kas filmu padara labāku par citām?... -Atšķirība no antonīma ''visur un viemēr'' -konkurējošu sižetu timetruckeri, matrixswicheri, secondworldserferi un citi Supersalašņas, -kas personīgi man jau ir stipri brošā.
kobalts
Pārnova
Pārnova
 
Posts: 663
Joined: 07 Jan 2013, 23:23
Location: Riga Mārupe Valmiera Plakanciems

Re: Filmas Arrival un Passengers

Postby Janis78 » 18 May 2017, 15:48

Pasažieri noteikti ir mana favorīt filma. Filma bez neviena šāviena, kas ir liels retums. Starpcitu, gan Atnācēji, gan Pasažieri tagad var noskatīties tīri labā kvalitātē. Pasažieros man likās tā sievietes histērija nedaudz pa ilgu bija nofilmēta.
Janis78
Vakuums
 
Posts: 1
Joined: 17 May 2017, 15:32


Return to Zinātniskā fantastika

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron